Yaz Aylarında Dinlenebilecek Podcast Önerileri

Tatildeyken yaz enerjisini sadece plajlarda değil kulaklarında da hissetmek isteyenler ya da şehirde, sıcaklardan bunalmış çalışırken rahatlamaya çalışanlar… Harika podcast önerileri ile karşınızdayız.

Yaz mevsimini sevmek için herkesin ayrı bir nedeni var. Kimileri için sadece tatil, kimileri için yeni şeyler öğrenmeye ayrılacak daha çok zaman…

Yaz ayları için tercihiniz ne olursa olsun ona uygun birçok podcast örneğimiz “Yaz Aylarında Dinlenebilecek Podcast Önerileri” listemizde bir arada.

1. Barış Özcan ile 111Hz

Sanat, Tasarım ve Teknoloji… Barış Özcan bu seride bu alanlardan sıra dışı hikayeleri kulaklıklarınıza taşıyor. “Gürültüden arındırılımış sesin gücüne yaşlanacağız.” diyor Barış Özcan bu podcast serisinden bahsederken. Nerede olursanız olun kulaklıklarınızı takın ve yepyeni bir deneyime hazır olun. 

Barış Özcan ile 111Hz

2. Fularsız Entellik – “halk için, halka rağmen entellik”

Şimdiye kadar dinlemediyseniz çok şey kaçırdığınızı söyleyebileceğimiz bir podcast: “Fularsız Entellik”. Kendine özgü tarzıyla Immanuel Tolstoyevski güncel ve ilginç konuları hiç bakılmayan bambaşka açılardan derinlemesine inceliyor. Tatilde de olsa gündemi ve farklı konuları takip edenler için Tolstoyevski’nin anlattıkları zihinlerde yeni bir pencere açıyor. 

Immanuel Tolstoyevski Fularsız Entellik podcast serisinde farklı açılardan gündemi ve ilginç konuları ele alıyor.

3. Kefe

Şimdiye kadar belki de hiç denk gelmediğiniz türden bir podcast örneği… Podbee Media’nın podcast dizilerinin en çok dinlenenlerinden olan Kefe yaz aylarında heyecan arayanlar için doğru bir tercih. Ankara’da işlenen esrarengiz cinayetlerin peşine düşen Avukat Can ve ona bu yolda eşlik eden Hülya’nın başından geçenleri ara vermeden dinlemek isteyeceğinize eminiz. Üstelik Kefe’deki karakterlere tanıyacağınız sesler Öner Erkan ve Sanem Öge hayat veriyor.

Kefe, şimdiye kadar belki de hiç denk gelmediğiniz türden bir podcast örneği

4. Esmiyor

“Her yaz çok sıcak oluyordu ama bu yaz bir başka sıcak.” mı diyorsunuz? Derin ve Utku da her hafta farklı konuklarıyla tam olarak bunu demenize sebep olan iklim değişikliği ve iklim krizini “Esmiyorsa bir sebebi var.” mottosuyla Esmiyor’da anlatıyor. Yaz aylarında da yeni şeyler öğrenmek isteyenler için kaçırılmayacak bir podcast. 

Esmiyor podcast serisinde Derin ve Utku iklim krizi’ni her hafta farklı konuklarla ele alıyor.

5. Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok

Standup şovlarıyla tanıdığımız Deniz Göktaş bu sefer mikrofon başında… Podbee Media’nın en komik şovlarından Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok. Deniz’in deyimiyle internetin bana verdiği yetkiye dayanarak hayat hakkında ipe sapa gelmez düşüncelerini paylaştığı bir podcast serisi. Ancak dikkatli olmakta fayda var; plajda soğuk bir şeyler içerken yada güneşlenirken kendi kendinize gülmeleriniz etraftan garip bakışlar almanıza sebep olabilecek bir podcast ile karşılaşacaksınız.

Deniz Göktaş’ın hayatla ilgili ipe sapa gelmez düşünceleri Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok’ta

6. Karanlıkta Öyküler

“Yaz aylarının uzun gecelerinde ne yapsak?” diyenler için farklı türde bir podcast önerisi ile geliyoruz. “Karanlıkta Öyküler” içerdiği bilim-kurgu ve fantezi ögeleriyle psikolojik gerilim sevenleri uzun yaz gecelerinde farklı yolculuklara çıkmaya davet ediyor.

Zuhat Taşer’in sesinden dinleyeceğiniz Karanlıkta Öyküler, sizi farklı yolculuklara çağırıyor.

Podbee Media’nın tüm podcastlerini podbeemedia.com’dan inceleyebilirsiniz. 

Birbirinden farklı konularda benzersiz podcast örneklerinden mutlaka siz de bir kaçını severek dinleyeceksiniz.