Podcast101: Podcast Yapmaya Başlamana Yardımcı Olacak 6 Konu Başlığı

Podcast101: Podcast Yapmaya Başlamana Yardımcı Olacak 6 Konu Başlığı

Yeni podcast'iniz için doğru konuyu seçmek, doğru dinleyicileri çekmenin ve sürekli olarak yeni içerik oluşturmak için motive olmanın büyük bir parçasıdır.
İlgi alanlarına uygun, konuşmaktan bıkmayacağınız bir konu seçerek başlayın. Ardından, kendi türünüzdeki rekabette öne çıkmak için konuya benzersiz bir
yaklaşım bulun ve düzenli olarak üretmekten vazgeçmeyin.
 

Sana ilham olabilecek konu başlıklarımız 


Psikoloji

En iyi podcast'lerin çoğu psikolojiyi ve insan zihnini tartışır. Yalnızca belirli bir konu etrafında konuşarak da özel bir psikoloji podcast'i yapabilirsin.
İlham: Fularsız Entellik


Teknoloji
Podcasting, oyun, videografi/fotoğraf, uzay gibi konularla ilgili, dinleyicileri belirli bir teknoloji alanındaki en son gelişmeler hakkında güncel tutabilirsin.

İlham: Barış Özcan ile 111 HzTavsiye
Dinleyicilerle etkileşimde bulunarak, onlardan gelen geri bildirimlere ve hatta şovunuz sırasında aramaları yanıtlayarak tavsiye verdiğiniz bir podcast yapımı. Bu tür içerik, yeni bölüm konularını için bir merak uyandırır ve kurduğunuz iletişimle, Podcast’iniz ve dinleyici arasında bir bağ kurmanı sağlar
İlham: Bibliyoterapi


Haber
Yerel ve dünya gündeminde gerçekleşen haberler ve olayları takip edip, tarafsızca paylaşabilir, kendi yorumlarınızı da dinleyicilerle paylaşarak, tüm olayları yorumlayabilirsin.
İlham: Trend Topic


Kısa Hikayeler
Yazmayı seviyorsan kısa hikayelerini podcast'inde paylaşabilirsin. Ayrıca kendi hayatından, dinleyicilerin veya konukların hayatından kısa hikayelere de podcast’inde yer vererek, oyun alanını genişletebilirsin.
İlham: Kayıp Eşya Bürosu


Yorumlar

0
  • emre şenyüz 27.03.2022 21:03:05

    Deneme

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Giriş Yap